Lemmikpuu Vapramäel

Lemmikpuu Vapramäel

esmaspäev, 8. mai 2017

Kevad õuelastehoius

Lume ära sulades taastasime oma möödunud aasta traditsiooni ning kord nädalas hakkasid toimuma jalgrattasõidu päevad. Lastele pakkus see head vaheldust tavapärastele jalgsimatkadele. Korralikul uuel kergliiklusteel on lastega nii mõnus ja mugav sõita, mustalt asfaldilt paistavad erkkollased helkurvestid ka ülihästi välja. Kindla pikkusega distantsi me ette ei kavandanud, vaid vaatasime jooksvalt laste pealt. Mitmel korral jagunesime pärast mõnda aega kaheks - üks õpetaja läks kaugemale sõita soovijatega edasi ning need, kes arvasid, et ei jaksa enam vändata ja hoiavad võhma tagasisõiduks, jäid teise õpetajaga ootama, puhkepausi pidama ja viimase aja lemmikpalu - andekdoote, kuulama. Kukkumisi ega kokkupõrkeid õnneks rattasõitudel ei esinenud, mõni keti mahatulek ja piduri kinnikiilumine ikka, see kuulub asja juurde:)

Ees ootab mõnus ja pikk langus - tuletame meelde, et hoiame üksteisega vahet, pidurdame sujuvalt jms elutarkusi:)


Esimene läheb, teised veel ootavad

Lemmikuks peatuspaigaks oli muidugi Tartu linna kaart. Seal pealt sai otsida nii kodutänavat, vanaema tänavat, AHHAA keskust, Aura ujulat, Emajõge, Kaubamaja mänguväljakut ja muid lastele tähtsaid kohti. 

Foto: Signe Tera

Kui rändlinnud hakkavad tagasi pöörduma, on sobiv aeg korraldada üks linnunäitus.

Linnunäituse ülespanek ja esimene külastaja

Varakevadel, mil veel jahe ja niiske, on parimad liivaga mängimise ilmad. Klassikaliselt ilus ja palav rannailm tähendab peenikest ja pudedat liiva, mis ilma veeta nii hästi ehitamiseks ei kõlba. Seega - mida n-ö koledam ja mittekevadisem ilm, seda parem võimalus liivaehituseks. Alustasime lastega tule teemat ning samal päeval hakati muidugi okstest "lõkkeaset" ehitama, ikka nii et liivavall turvalisuseks ümber. Sealt arenes juba edasi mäng, et ollakse matkal ning on vaja lõkkel toitu teha, selleks omakorda oli tarvis leida söögitegemiseks sobivad, otsast harulised tokid, toiduks kala püüda jms matkavärki.


Püütud "ahven" lõkkel küpsemas


Kõik olgu ilus!

Kui klassikaline mänguvälja atraktsioon juba liiga tavaliselt muutub, võib seda täiendada ja huvitavamaks muuta. Hiljuti oli ühel puult just oksi võetud nii, et ehitusmaterjal oli kohe võtta.Lumeinglite aeg on veel kaugel, LIIVAINGLITE aeg aga just algas!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar